
Ez lehet a megoldás a pusztító szárazságra: borzalmas károkat okoz a klímaváltozás
Jelenleg körülbelül 200 ezer hektárnyi terület rendelkezik öntözésre vonatkozó vízjogi engedéllyel, viszont a magyar gazdák 400-500 ezer hektárt is öntöznének.
Jelenleg körülbelül 200 ezer hektárnyi terület rendelkezik öntözésre vonatkozó vízjogi engedéllyel, viszont a magyar gazdák 400-500 ezer hektárt is öntöznének.
A szakértelemmel végzett fűnyírás, gyeptrágyázás és a lehullott, száraz falevelek eltávolítása mellett a locsolás az egyik legfőbb tevékenység, amivel rendben tarthatjuk a pázsitot. Elmondjuk, hogyan csináld ősszel!
Az elmúlt napok esős időjárását akár a hasznunkra is fordíthatjuk ilyenkor. Ha te is spórolnál a vízzel, megmutatjuk, hogyan öntözz esővízzel, valamint azt is, miként érdemes tárolni.
Nem egyszerű jól tartani egy növényt, hiszen ahány fajta, annyiféle módon kell a gondjukat viselni. Most megnéztük, min bukik el a legtöbb hobbikertész, ha növénynevelésre adja a fejét.
A természetes forrásból való vízgyűjtés nemcsak hogy a pénztárcánkat kíméli, de egészségesebb és környezetbarátabb megoldás is, az esővízben ugyanis olyan ásványi anyagok vannak, amik abszolút a kert javára válnak - így lehet jól kihasználni.
Évente 17 milliárd forintot biztosít arra, hogy emelkedjen az öntözött területek nagysága, bővüljön az öntözésbe bevont gazdálkodók száma, így növekedjen a mezőgazdasági termelés hatékonysága.
Az agrártárca új törvényjavaslata az öntözéses gazdálkodást támogatja.
Több helyen fertőzést okozott a csapadékos időjárás a búzánál, a kukoricánál ugyan egyelőre nem észleltek betegséget, de a csapadék miatt fokozott növényvédelemre van szükség.
Az Agrárminisztériumnak meg kell találnia a megoldásokat az új kihívásokra, így többek között a környezeti változásokra, a generációváltásra és a versenyképességi feltételek javítására.
Össze kell hangolni a vízgazdálkodás és a mezőgazdaság fejlesztését. Idén új intézkedést vezetnének be a Vidékfejlesztési programban az öntözési közösségek létrehozásának támogatására.
A szervezet szerint vissza kell vonni a törvényjavaslatot, helyette a fenntartható vízgazdálkodást ösztönző szabályozási és agrártámogatási koncepció kialakítására lenne szükség.
Több mint húszmilliárd forintos beruházássorozat indul a Homokhátságon, amelyből öntözés- és infrastruktúrafejlesztés is megvalósul.
Valójában sokkal többet kell tennünk a szobanövényeinkért annál, mint hogy egy napos ablak párkányára rakjuk őket vagy minden héten adunk nekik egy kis vizet. Elmondjuk, mire van szükségük!
Az aszály, a belvíz és az árvíz furcsa hármasa támadja a vidék Magyarországát. A hármas probléma kezelésére próbált megoldási alternatívákat kidolgozni a Természetvédelmi Világalap, a WWF Magyarország.
A klímavédelmi akcióterv apropóján annak jártunk utána, hogyan alakul a mezőgazdasági vízfelhasználás a magyar földeken, tehát hol számíthat az agrárium, és a lakosság leginkább beavatkozásra.
Az öntözésfejlesztésről szóló törvényt jövő hét kedden várhatóan elfogadja a parlament, és 2020. január elsejével életbe is lép.
A mezőgazdasági öntözés miatt egyre több folyót, tavat és patakot sújthat a kiszáradás veszélye, de szerencsére vannak olyan megoldások, amelyekkel megfékezhetjük ezt a rossz tendenciát.
Az öntözési fejlesztés részét képezi a termelői együttműködés támogatása, a hatékony öntözés kidolgozása, és a további jogszabályi egyszerűsítések végrehajtása is.
Aktualizálták az öntözéssel kapcsolatos vízjogi engedélyezési eljárásokat összefoglaló útmutatót. A NAK az öntözni kívánó termelők számára ezzel is átláthatóbbá teszi az engedélyhez szükséges alapvető lépéseket.
Rengeteget írtunk már a különböző kerti munkákról, de arról még nem, hogy mikor érdemes öntözni. Ahhoz, hogy növényeink fejlődni tudjanak, nagyon fontos a megfelelő mennyiségű és rendszeres locsolás. Az viszont nem mindegy, hogy reggel vagy este tesszük ezt, hiszen minden növény más és más.