
Városfejlesztés Nagykanizsán: bölcsődét alakítanak ki egy korábbi idősek otthonából
Egy korábban idősek otthonaként szolgáló épületet alakítanak át bölcsődévé Nagykanizsán.
Egy korábban idősek otthonaként szolgáló épületet alakítanak át bölcsődévé Nagykanizsán.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ összesen 11 gyermeket és 3 bölcsődei dolgozót helyezett hatósági házi karanténba, legalább november 7-ig.
Húsz új bölcsőde jön létre 350 új férőhellyel 2 milliárd forintos támogatásból. A bölcsődefejlesztési program segítségével a bölcsődei férőhelyek száma 2022-re elérheti a 70 ezret.
Ahol óvoda vagy bölcsőde működik és ezek a járvány miatt bezártak, a polgármester rendkívüli szünetet rendelt el, ott április 30-tól a polgármester köteles megszervezni a gyermekek napközbeni felügyeletét.
Hárommilliárd forintnyi beruházás valósulhat meg Komárom-Esztergom megyében, amelyből főként bölcsődéket fejlesztenek. Húsz településen valósulnak meg a beruházások és tizenegy településen létesülhet bölcsőde.
Bölcsődék épülnek Tolna megyében összesen csaknem kétmilliárd forintos beruházással. Több település rengeteg új bölcsődei férőhellyel bővülhet a következő időszakban.
Több mint ezer férőhellyel bővült a bölcsődei ellátás, mégis volt, akit elutasítottak
Van, akinek a havi kereset emelkedése elérheti a nettó 132 ezer forintot is.
Az ötletpályázatra benyújtott tervek mintaként szolgálhatnak a bölcsődefejlesztési beruházásokhoz.
Közel négymilliárd forintot fordítanak bölcsődefejlesztésre Bács-Kiskun megyében.
Hat Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei városban épít új bölcsődéket a görögkatolikus Nyíregyházi Egyházmegye, az összesen mintegy hárommilliárd forint értékű beruházást a Terület- és Településfejlesztési Operatív Programban elnyert támogatásból finanszírozzák.
A régen épült mohácsi bölcsőde bővítése nem megoldható, ezért egy több mint száz gyermek befogadására alkalmas új, korszerű bölcsődét építenek egy nyolcszázmillió forintos európai uniós pályázatnak köszönhetően a városban.
Drasztikusan megnőtt az igény a bölcsődékre és az óvodákra az elmúlt napokban, a bölcsődés korúak mintegy 15 százaléka, az óvodásokkal együtt a gyerekek több mint 10 százaléka járt ügyeletre.
Több mint 250 millió forintból újult meg három szombathelyi bölcsőde a Terület- és településfejlesztési operatív program keretében. A meglévő 538 bölcsődei helyből 220 újult meg a városban.
Befejeződött a miskolci bölcsőde felújítása: a munkára 400 millió forintot költöttek. A városban folytatódik az önkormányzat intézmény-felújítási programja.
Csaknem 600 újat hoznak létre. A tervek szerint 2022-re már 60 ezer férőhellyel lehet számolni.
Milliárdos támogatást nyert el tizenegy Békés megyei település bölcsődei férőhelyek kialakítására, bővítésére.
Átlagosan harminc százalékkal nő minden bölcsődei szakdolgozó bére 2021-re.
A pályázat beadási határideje december 15-e, az eredményhirdetés pedig 2020. január 15-én lesz.
Magyarországon csak a bölcsődés korosztály 17 százalékának jut jelenleg férőhely, a 3200 település közül mindössze 700 helyen elérhető valamilyen bölcsődei ellátás.