Újabb fordulat a börzsönyi aranybánya ügyében: kiderült, mikor hagyhatja el az öntödét az első aranyrúd
Az első arany és ezüst rúd 6-7 év múlva hagyhatja el a finom öntödét.
Az első arany és ezüst rúd 6-7 év múlva hagyhatja el a finom öntödét.
Új felkapott bokasérülési helyszín lett a Szent-Mihály hegy térsége és a Remete barlang is.
"Nem vagyok duci, csak téli bundát viselek!" - mondhatná a korábban már lencsevégre kapott börzsönyi vadmacska, aki továbbra is szívesen mutogatja magát a kameracsapdának. Íme, a legújabb felvétele!
Különös arab, és orosz nyelvű figyelmeztető táblák lepték el a Börzsönyt, a táblákon nincs magyar nyelvű felirat, és az nincs feltüntetve, milyen szervezet tette ki őket.
Körülbelül 1200 embernek adna munkát, és 2-3 évet venne igénybe a Börzsönyben lévő aranybánya termelésének fokozatos beindítása – mondta a HelloVidék megkeresésére a Hun-Bányászat Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Kft. ügyvezető igazgatója.
Grandiózus tervekkel rukkolt elő az a magyar milliárdos, aki újra megnyitná a börzsönyi aranybányát. Varga István a befolyó összegből fedezné a magyar államadósságot, a tervei szerint pedig visszavásárolná Ukrajnától Kárpátalját is.
Bár a börzsönyi hiúz létezéséről régóta tudni, de az állat fantomként él, már az is kisebbfajta csodának számít, ha a kamerák felveszik. Most megtalálták a hóban a rejtélyes börzsönyi vasmacska nyomait.
Alig több mint huszonnégy órával az előző személymentéstől, hegyimentőink ismét eltévedt személyt hoztak le a Magas-Börzsönyből" – közölte a Börzsönyi Hegyimentő Szolgálat.
Néhány napja Csepelen fogtak be egy kengurut a rendőrök, most egy Börzsönyben bóklászó erszényesről osztottak meg videót. Az Akik szeretik a Börzsönyt Facebook-csoportban posztolták a felvételt: a Paphegy és Királyrét közötti úton kóborol az állat.
Ilyen az élet. Van, hogy hónapokig nincs észlelés a kameracsapdák előtt, azonban most tavasszal aktívak féltett vadjaink. Ezúttal ismét a hiúz tette tiszteletét a Börzsönyben.
Víz nélkül maradt a túrázó apa és fia a Börzsönyben, a hegyimentők siettek a segítségükre.
A helyszín a szokásos túraútvonalakhoz képest távolabb volt, ezért nem vette észre senki korábban. A túrázók, akik vasárnap rátaláltak a testre, véletlenül tévedtek oda.
Fél év után előkerült a börzsönyi hiúz, az állatról karácsony előtt készült új felvétel, amikor megjelent a Börzsöny Alapítvány egyik kameracsapdája előtt.
Továbbra is jól érzi magát az elkerített projektterületen élő, fokozottan védett vadmacska – írja posztjában a Duna-Ipoly Nemzeti Park. Az egyed 2022. szeptember 26-án jelent meg először a nemzeti park kamerái előtt.
Első alkalommal örökítettek meg ilyen különleges kuvikfajt a Börzsönyben: a ritka madarakat nem csak lefényképezni sikerült, a megfigyelőknek lehetőségük nyílt a dalukat is meghallgatni.
A nyilvántartott élőfakészlete összesen mintegy 13 millió bruttó köbméter. Az elmúlt 5 évben erdőtelepítéseik összterülete 65,5 hektár volt (ebből 59,43 ha őshonos, 6,07 ha akác), erdőfelújítás pedig 2620 hektáron zajlott.
A Börzsönyi Hegyimentő Szolgálat az oldalán írta meg, hogy vasárnap délután a segítségüket kérte a Nógrád Megyei Katasztrófavédelem egy kihűlt túrázó megkeresésében és mentésében.
Friss előrejelzések szerint holnap késő délután kezdődhet a havazás északkeleten. A Bükk és a Zemplén csúcsain jelenhetnek meg az első hópelyhek, de az este és éjszaka folyamán várhatóan a Mátrában, és a Börzsönyben is lesz havazás.
A Börzsöny csaknem 30 ezer hektáros védett területén jelenleg egyetlen példány él, egy hím, akit a szakemberek Szilveszter Botondnak kereszteltek el. Azt is tudni a rejtőzködő börzsönyi vadmacskáról, hogy hány éves, és ki a fő ellensége.
A Börzsöny Alapítvány és az MME Börzsönyi Helyi Csoportja által működtetett Börzsönyi Természetvédők oldala osztotta meg, ahogy egy hiúz sétál át a kihelyezett vadkamera előtt.