
Gyorsan fogy a mézkészlet: szakemberek szerint érdemes bespájzolni a kedvenc fajtákból
Január közepére megcsappant a somogyi mézkészlet. Szakemberek azt tanácsolják: a rendszeres mézfogyasztók jól teszik, ha bespájzolnak a kedvenc fajtákból.
Január közepére megcsappant a somogyi mézkészlet. Szakemberek azt tanácsolják: a rendszeres mézfogyasztók jól teszik, ha bespájzolnak a kedvenc fajtákból.
2020 a koronavírustól függetlenül sem alakult valami fényesen, legalábbis ami a méhészeket illeti. Az idei év eseményeiről és a kistermelők helyzetéről egy helvéciai telephelyű méhészet, az Abonyi Manufaktúra történetén keresztül kapunk teljesebb képet.
Megvalósította álmát, és univerzális méhészetet hozott létre Vizsolyban a többnyire csak Mézes Gergőként ismert Molnár Gergely. Gergő vállalkozása szinte mindennel foglalkozik, ami összefügg a méhekkel, a mézzel.
A méhészek is megerősítették, hozzátéve, aki karácsonyra mézeskalácsot sütne, jobb, ha már most megveszi hozzá a mézet
Eljárás indult egy söjtöri méhész ellen, mert a kaptárai közelében élő, fokozottan védett gyurgyalagok fészkeit eldugaszolta a madarak elől.
Nemcsak a gyümölcstermelőknek, hanem a méhészeknek is jelentős kárt okozott a fagyos tavasz, amely jelentős részét elvehette az éves méztermésnek.
A méz származási országának feltüntetése segíthetné a hazai méhészek helyzetét, ezt szeretnék elérni tüntetésükkel az ágazat szakemberei. Hétfőn több helyszínen is demonstárciót szerveztek Európa-szerte, így többek között Nyíregyházán is, ahol a HelloVidék tudósítója is jelen volt.
Az európai méhpopuláció haldoklik, és egyre több a kihalással fenyegetett beporzófajok száma, amelynek fő okai az emberi tevékenységben keresendők.
Veszélyben a magyar méznagyhatalom, egyre sanyarúbb a méhészek jövője. Az ágazat nehézségeiről, valamint a magyarországi és nemzetközi piacról kérdezte a HelloVidék a méhészeti egyesületeket.
Méhészeti egyesület arra figyelmeztet, hogy csökken a méhészek száma. ennek első sorban az az oka, hogy a mézelési szezon két hónapra csökkent.
Mint mondja, az összkép, az a rendezettség, amit a kaptárban látott nagyon megfogta, így jött az ötlet, hogy létrehoz egy méhészetet.
A legjobb gyógyír a náthás megbetegedések kezelésére, ami versenybe száll a multikkal is nem más, mint a méz. Főként, ha magyar, na meg termelői. Az Ezercsepp Méhészet vezetőjével beszélgettünk a jelenlegi ágazati kihívásokról.
Mintegy negyven-hatvanezer egyedből álló méhcsaládnak adott új otthont a Takarékbank a „Tehetsz méh többet!” nagyszabású kampány keretében és bemutatták a kampány nagykövetét is.
Az átlag méztermés harmada vagy negyede lett az idei. Az Országos Magyar Méhészeti Egyesület szerint az elmúlt ötven év legrosszabb méztermése várható, amely az árakban is látszik.
Érdemes a háztáji kertészet és a kisállatok tenyésztése felé fordulni. Mutatjuk, mibe érdemes belevágni.
Fontos bejelentést tett az agrárminiszter, ez minden méhészt érinteni fog.
A méhészek legnagyobb kihívása a méhcsaládok életben tartása, ezért olyan módszerek bevezetését szorgalmazzák, amellyel élhető körülményeket tudnak teremteni a méheknek.
Nincs kereslet a magyar mézre, a visszaeső európai kereslet és a magyarországinál olcsóbban termelő ukrán, román és bolgár konkurensek miatt áll a kivitel, és a tavalyinál gyengébb termés ellenére estek az árak.
A magyar méhészeti nemzeti program, a mézfogyasztást ösztönző kampányok, az idén meghirdetett beporzók éve egyaránt az ágazat versenyképességének és a méhészeti tevékenység hatékonyságának növelését szolgálják.
Sok gazda már azon gondolkozik, hogy abbahagyja a méhészkedést. A döntésük érthető, hiszen az atka mellett az időjárás elleni küzdelem szinte felemészti az energiáikat.