
Egyre több háztartásban használják: duplájára nőtt a telepített napelemes rendszerek mérete
Egyre nagyobb teljesítményű napelemes rendszereket építenek be a magyar háztartások, az elmúlt években duplájára nőtt a telepített rendszerek mérete.
Egyre nagyobb teljesítményű napelemes rendszereket építenek be a magyar háztartások, az elmúlt években duplájára nőtt a telepített rendszerek mérete.
Egyre divatosabb Magyarországon napelemekbe fektetni, és ezt a számok is megdöbbentően igazolják. Arról nem is beszélve, hogy egy manapság átlagosnak mondható beruházás akár már 8 év alatt is megtérülhet.
Továbbra is dinamikusan nő a háztartási méretű kiserőművek száma a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) adatai szerint.
A magyar tulajdonú Eurotrade Zrt. Környe határában szerdán átadta nyolchektáros napelemparkját, melyet 1,6 milliárd forintból hoztak létre.
Negyvenöt napelemparkot épített az MVM Csoport megújuló energiatermeléssel foglalkozó tagvállalata, az MVM Zöld Generáció Kft. (MVM ZG) az E.on Dél-dunántúli Áramhálózati Zrt. és az E.on Tiszántúli Áramhálózati Zrt. szolgáltatási területén.
Jó hír, hogy létezik napelempályázat külterületi tanyákon élők számára. Egy másik pályázati lehetőség a falusi csokhoz kapcsolódik.
Az új, klímavédelmi akcióterv is fontos pontjaként említi a napenergia termelést. Éppen ezért most annak jártunk utána, hogy hol vannak jelentős napelemparkok hazánkban.
Vissza nem térítendő támogatásra pályázhatnak napelemes rendszerek telepítéséhez a mikro-, kis- és középvállalkozások, egy beruházáshoz 1,5 és 3 millió forint közötti összeget lehet elnyerni, a rendelkezésre álló keretösszeg 15 milliárd forint.