
Betett a járvány Szabolcs megyének: folyamatosan romlik a megye gazdasági helyzete
A válság fokozza a lemaradó térségek problémáit, nekik külön figyelemre volna szükségük.
A válság fokozza a lemaradó térségek problémáit, nekik külön figyelemre volna szükségük.
Idén 22 millió figurát dobtak piacra. A világjárvány ellenére a hazai gyárban nem volt leépítés, sőt a legnehezebb időszakban a dolgozók bérét még emelték is.
A járvány második hullámában a cégek a csődtől, míg a lakosság a munkahely elvesztésétől tart leginkább. Hogyan lehet átvészelni ezt az időszakot? Erről beszélgetett a HelloVidék a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara főtitkárával.
A járvány miatt a vendégek elmaradása eddig legalább 50 százalékos bevételkiesést okozott az idén, emiatt országszerte csaknem ötezer dolgozó elbocsátására kényszerülnek a cégek 2021 márciusáig, ezért azonnali, ágazatmentő beavatkozásra van szükség.
A Bács-Kiskun Megyei Kereskedelemi és Iparkamara (BKMKIK) Második hullám?! Készüljünk fel rá! Tippek a folyamatos működés biztosításához című rendezvényén olyan megoldásokról beszéltek, amelyek segítik átvészelni a koronavírussal terhes időszakot.
Összeségében megállapítható, hogy egy-két ágazat kivételével a magyar agrárium a koronavírus rövidtávú hatásait kiheverte, a gazdák készülnek a betakarításra. Továbbra is bizonytalanság jellemzi az ágazatot.
Sokszor csak a szerencsén múlt, ki bukott el a koronavírus nyomán terjedő válsághelyzetben. Jó hír viszont, hogy sokan megerősödve jöhetnek majd ki jelenlegi helyzetből. A gazdaság közös megerősítése ugyanis a sikeres vidéki újrakezdés titka.
Az új koronavírus-járvány miatt kialakult helyzetben a baranyai Építőipari Technológiai Klaszter és a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara felmérte az ágazat problémáit és javaslatcsomagot dolgozott ki a nehézségek kezelésére.
A turizmus és vendéglátás azonnal leállt a vírus miatt bevezetett korlátozások miatt, de a gépjárműiparban is mérhető már a válság - igaz, a visszaesések mértéke eltérő. A munkanélküliség is megugrott.
A koronavírus-járvány miatt a magyarországi fürdők az elsők között és rendkívüli gyorsasággal kerültek válságba. A legtöbb fürdő már a nyári főszezonra készült, majd március közepén a vendégforgalom néhány nap alatt eltűnt.
Legyen szó a mozikról, koncerttermekről, fesztiválokról, múzeumokról, könyvtárakról vagy éppen a színházakról, a kultúrát közvetítő intézményeket és eseményeket rendre megtépázta a 2020-as év.
Sanyarú sors sújtja 2020-ban a közétkeztetéssel foglalkozó cégeket. Arról, miként érintette a közétkeztetéssel foglalkozó cégeket a tavasz óta húzódó járványhelyzet, egy napi több ezer adag ebédet előállító vállalat vezetője mesélt a HelloVidéknek.
Az turizmus-vendéglátás helyzetéről és kilátásairól Csobota-Kis Árpáddal, a Pearl Marketing and Management Kft. ügyvezetőjével és országos szállodaüzemeltetővel beszélgetett a HelloVidék.
Kiutat keresve a koronavírus okozta válságból, minden eddiginél fajsúlyosabb kérdésekre keresi a választ a magyar zeneipar. A jelenlegi válsághelyzetről, és a lehetséges megoldásokról Weyer Balázs, illetve Szilágyi Dávid beszélt a HelloVidéknek.
Egy volt szegedi, jelenleg Budapesten élő testvérpár 2016-ban gondolt egy nagyot, és zéró mezőgazdasági tapasztalattal, ám annál több közgazdaságtani és online marketingben szerzett ismerettel közös élelmiszerpiaci vállalkozásba kezdett. Az indulásról, üzletpolitikáról, célokról és a koronavírus miatti bizonytalan jövőről az egyik tulajdonos, Farkas-Molnár Ágnes beszélt a HelloVidéknek.
„Nekünk nem az a segítség, hogy létrehoznak egy online piacteret, hanem hagyjanak bennünket dolgozni” – így élték meg a kézművesek a piacbezárást. A HelloVidék két Csongrád-Csanád megyei kézművest kérdezett a március-május közti időszak tapasztalatairól.
Pécs gazdasága veszélyben van a leálló vállalkozások, inaktívvá váló egyének okán. Ez hívta életre a REVID Pécs kezdeményezést, amit a Pécsi Tudományegyetem álmodott meg. A HelloVidék most ezeknek a mintaértékű programoknak járt utána, mutatjuk a részleteket!
A hazai kormányzat munkahelyvédelmi intézkedései és a további adócsökkentések mindenképpen jó irányt jelentenek és tompíthatják a negatív munkaerőpiaci hatásokat, de a veszteségek így is jelentősek lesznek.
A magyar állatkertekhez hasonlóan március 16-án bezártak, nem fogadhatnak látogatókat. Így már több mint egy hónapja jegybevételek nélkül gondoskodnak a létesítmények fenntartásáról, az állatokról és élőhelyeik karbantartásáról.
A miniszterelnök szerint május 3-án eléri az ország "a teljes önvédelmi képességet", és onnantól megengedheti magának, hogy lépésről lépésre megpróbáljon visszatérni a megszokott, normális élet kerékvágásába.