Nem is gondolnád mennyire fontos ez a hétköznapokban: az egészségünk múlhat rajta
Kovács Eszterrel, jógaoktató, mindfulnesstréner, coach és meditációtanárral készített interjút a Pénzcentrum, amelyben többek között arról is beszélt, hogy a social média sokszor nyomasztó elvárásokat állít az egészséges életmód és munka-magánélet egyensúly terén, ám a valóság, hogy ezeket az elvárásokat sokszor nehéz összeegyeztetni egy hagyományos, 40 órás munkahéttel.
Emiatt rosszul kéne éreznünk magunkat? Mi az, ami jó nekünk és kire kéne hallgatni a témában?
Van ez a soha véget nem érő félreértés arról, hogyha azt csinálod, ami jó neked az instant katarzis lesz és könnyű. Legtöbbször nem így van, sokszor nem könnyű az, ami jó, nem érződik természetesnek, az, ami segít. Hiszen eddig nem ezt csináltad, túl kell nyújtóznod a megszokáson és ez természetes, hogy nehéz. Az igazi veszélye ezeknek azonban az, hogy azoknak sérül a kapcsolódó kudarcban az önbecsülése, akik már amúgy is úgy érzik nem állnak jól az életmódjukban, mert nem elég sportosak, egészségesek, nyugodtak. Én azt mondom, hogyha a te belső Rockyd gyengélkedik talán jobb út lehet, ha arcátlanul kis lépésekben indítod a változást, hogy legyen sikerélményed és ezáltal a motivációd a folytatáshoz. Azt szoktam mondani, hogy 5 perc jóga az már 5 perccel több a nem jógáztálnál.De fontos még, hogy jutalmazd magad, amikor sikerül megtenned, amit elterveztél magadért, hogy az agyad minél könnyebben rászokjon erre az új szokásra és, hogy tedd a lehető legkönnyebbé, hogy megtedd, ami jó neked. Ide bármi tartozhat egészen onnantól, hogy készítsd ki előző este a ruhád a reggeli mozgáshoz egészen odáig, hogy gyakorolj online videókra, ha az fér bele az idődbe.
- mondja a szakember.
Nem megszabadulnunk kell a stressztől, hanem jobban menedzselnünk a stresszreakciónkat. Ez gyakorlatban olyasmit jelent, hogy egy forgalmi helyzet az úton nem fogja rányomni a bélyegét az egész reggeledre vagy a képességet, hogy visszahozd magad a nyugalmi állapotba, amikor az biztonságos. Nem vagyok a generációk szakértője, de a személyes tapasztalatom ezzel a Z generációval, hogy sokkal korábban és tudatosabban kezdtek el ezzel a témával foglalkozni. Rengeteg forrás elérhető és ők élnek vele.
- teszi hozzá.
Ezeken felül pedig tanácsokkal is adott, hogy hogyan érdemes kezdeni az életmódváltás. Erről többet a Pénzcentrum teljes cikkében olvashatunk többet, ide kattintva.
A Portfolio GEN-Z konferencián Eszter a stressz tudományos hátteréről és kezeléséről tart előadást, melynek fókuszában az áll, hogyan válhat a stressz konstruktív energiává. Az előadáson gyakorlati technikákat kínál a fiataloknak, hogy felismerjék a különbséget a hasznos és káros stressz között, és azonnal alkalmazható módszerekkel kezeljék a mindennapi nyomást, akár vizsgák vagy állásinterjúk során.
Címlapkép: Getty Images
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)