Hatalmas fejlesztés Tiszainokán: 18 millió forintból korszerűsítették a helyi rendelőt

MTI 2021. július 10. 15:23
A Magyar falu programban több mint 18 millió forint hazai forrásból újult meg az orvosi rendelő a csaknem 400 lakosú, Jász-Nagykun-Szolnok megyei Tiszainokán - közölte a Miniszterelnökség helyi szintű és hazai forrásból megvalósuló településfejlesztési programok összehangolásáért és népszerűsítésért felelős miniszteri biztosa a létesítmény helyszíni átadásán.

Gaal Gergely köszöntőjében elmondta, a program alapvető célja az ötezernél kevesebb lakosú településeken élő emberek életminőségének javítása, a kistelepülések népességmegtartó erejének erősítése. Hozzátette, a program elemei kizárólag hazai forrásból valósulnak meg.

E pályázatoknak mindig is része volt az akadálymentesítés, de ebben is szintet tudnak lépni

- fűzte hozzá.

Tapolczai Gergely, az Országgyűlés Népjóléti bizottsága fogyatékossággal élők ügyeinek albizottsági elnöke felajánlotta segítségét és az érintett szervezetektől ajánlásokat kér arra vonatkozóan, hogy a Magyar falu programban kiírt akadálymentesítések részletekbe menően mit tartalmazzanak. Ezzel is segítik, hogy a program elemei a településen élők igényeinek minél inkább megfeleljenek

- közölte a miniszteri biztos.

Tapolczai Gergely jelnyelvi tolmács közreműködésével azt közölte, hogy Magyarországon körülbelül egymillió embert érint a fogyatékosság témája, közvetlenül vagy a családon keresztül. Kiemelte, az Országgyűlés által 2015-ben elfogadott országos fogyatékosságügyi program legfontosabb alapelve az egyetemes tervezés. Ebből kiindulva a legfontosabb cél, hogy minél több településen minél több középület, közszolgáltatás akadálymentes legyen, egyenlő esélyű hozzáférést biztosítva mindenkinek.

Kitért arra, hogy 2015-ben jött létre a 4 milliárd forintos infokommunikációs akadálymentesítés projekt. Ezáltal az országos érdekvédelmi szervezetek megvalósították régóta vágyott céljukat: például a siket- és nagyothallók esetében a kontakt videós jelnyelvi tolmácsszolgáltatást, a vakok és gyengén látók esetében a "távszem" videós akadálymentesítést.

Kiss Erzsébet Eliza, Tiszainoka független polgármestere örömét fejezte ki, hogy megvalósult a fejlesztés. Azt mondta, bízik abban, hogy korszerűsítés folytatódik, hiszen nagy szükség lenne még berendezésekre, orvosi eszközökre is.

A beruházás során kicserélték az orvosi rendelő nyílászáróit, korszerűsítették a fűtést, hőszigetelték a külső homlokzatot és akadálymentesítés is történt. A fejlesztésnek köszönhetően javul a gyógyítás színvonala és csökkennek az üzemeltetési költségek.

Címlapkép: Getty Images