Milliárdos fejlesztés Békésben: erre költötték el a brutális pályázati pénzeket

MTI   
  Megosztom
Milliárdos fejlesztés Békésben: erre költötték el a brutális pályázati pénzeket

Három ütemben, összesen több mint 1,1 milliárd forintból fejlesztették a csapadékvíz elvezető rendszert Gyulán a 2014-2020-as pályázati időszakban - közölte az önkormányzat az MTI-vel. Mint írták, az első ütemben 13 helyszínen zajlottak a munkálatok; épült 8245 méter csatorna; a meglévő 15 mellé létesítettek további négy belvízátemelőt; a nyolcból két záportározót pedig felújítottak csaknem 400 millió forint európai uniós támogatásból.

A második ütemben 386,66 millió forintból a város 13 területén építették ki a megfelelő csapadékvíz-elvezető rendszert. A most zárult harmadik ütem 11 helyszínt érintett, amire 397,17 millió forintot nyertek el. Valamennyi fejlesztés a Terület- és településfejlesztési operatív program (Top) támogatásával valósult meg - írták.

A mintegy 28 ezer lakosú Békés vármegyei város a közeljövőben nyújtja be a negyedik ütemre a pályázatot, amely leginkább a legalacsonyabban fekvő románvárosi városrész csapadékvíz-elvezető rendszerének felújítására, kialakítására fekteti a hangsúlyt. A tervek már elkészültek, jelenleg az engedélyezési eljárás folyik - írták közleményben.

Címlapkép: Getty Images

JÓL JÖNNE 1 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 2,5 millió forintot igényelnél, 72 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 50 760 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 14,29 %), de nem sokkal marad el ettől az CIB Bank 50 948 forintos törlesztőt (THM 14,45%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

Nem akarsz lemaradni a magyar vidék legfontosabb híreiről? Kövess minket Facebook-on is. Kattints ide a feliratkozáshoz!
  Megosztom

gyula

békés

csapadékvíz

csapadékvíz-elvezetés

gazdaság

beruházás