Figyelmeztet a bükki füvesember: így kerülheted el a súlyos népbetegséget

HelloVidék   
  Megosztom
Figyelmeztet a bükki füvesember: így kerülheted el a súlyos népbetegséget

A Diabétesz Világnapján (november 14.) Szabó Gyuri bácsi, a bükki füvesember is a szívügyének tartja a cukorbetegekre való odafigyelést, így a cukorbetegség tüneteit enyhítő gyógynövényekre hívja fel a figyelmet.

Szabó Gyuri bácsi, a legendás bükki füvesember neve összeforrt a gyógynövényes gyógyítással. A Magyar Érdemrend Lovagkeresztjével kitüntetett bükkszentkereszti természetgyógyász tudását lányának, Lopes-Szabó Zsuzsának adta át, aki gyakorlott fitoterapeutaként viszi tovább a hagyományokat és vezeti a családi vállalkozást. A Diabétesz Világnapja alkalmából Szabó Gyuri bácsi, a bükki füvesember cukorbetegeknek szóló tanácsait osztjuk meg a Hello Vidék olvasóival.

„Csicsóka, málnalevél, szederlevél, kukoricabajusz, csalánlevél – ezek azok a gyógynövények, amelyeket megelőzésre és kezdődő cukorbetegségre is ajánl a népi gyógyászat. Sajnos hozzám is egyre többen fordulnak 2-es típusú cukorbetegséggel, ezért már az inzulinrezisztencia megjelenésekor is érdemes a gyógynövényeket segítségül hívni, hogy a cukorbaj kialakulását késleltessük vagy megelőzzük”

- mondta Szabó Gyuri bácsi, bükki füvesember.

Köztudott, hogy Gyuri bácsi első gyógyteakeveréke a cukorbetegeknek kifejlesztett Diabess-Györgytea volt, amely azóta nagy karriert futott be: 2006-ban gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású növényi készítményként törzskönyvezte az Országos Gyógyszerészeti Intézet.

„Mindmáig ez az egyetlen ilyen minősítésű, cukorbetegség kezelésére ajánlható gyógyteakeverék, amelyet a népgyógyászati tapasztalatokra alapozva állítottunk össze. Rendszeres fogyasztása enyhíti, illetve megszünteti a kezdődő cukorbetegség számos kellemetlen melléktünetét (végtagzsibbadás, testsúlynövekedés, ill. csökkenés, neuropátia, stb.), és késlelteti a súlyos szövődmények kialakulását” – hangsúlyozta Gyuri bácsi. Természetesen azt is elárulta, hogy hogyan hatnak azok a gyógynövények, amelyeket ebben a teakeverékben is használ, íme, a lista:

  • Nagycsalán (Urtica dioica) vértisztító, vízhajtó, gyulladáscsökkentő, fokozza az anyagcserét. Cukorbetegség kezelésében a levéldrog vértisztító tulajdonságát használjuk.
  • A gyermekláncfű gyökér (Taraxaci radix) máj-és epeműködést serkentő, vizelethajtó, gyulladáscsökkentő hatású. Inulinja alcsonyabb glikémiás indexű fruktózra bomlik, amely lassan szívódik fel a tápcsatornából, így csökkenti a vércukor szintjét. Fontos szerepe van az érrendszeri szövődmények és a retinopátia megelőzésében.
  • Az orbáncfű (Hyperici herba) megszünteti az idegességgel járó pszichoszomatikus panaszokat. Immunerősítő, antibiotikus hatású, elősegíti a sejtek regenerálódását.
  • A fekete áfonya levele (Myrtilli folium) krómot tartalmaz, amely aktív szerepet játszik a szénhidrát-anyagcserében, kiegyensúlyozza a nagyobb vércukor-ingadozásokat. Szabadgyökfogó hatása miatt kiemelkedő szerepet kap a szövődmények kivédésében.
  • A katángkóró gyökér (Cichorae radix) egyik legfontosabb hatóanyaga szintén az inulin, az egyik legalacsonyabb glikémiás indexű polifruktozán. Fontos szerepe van a májkárosodás megelőzésében, a méregtelenítésben.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

Nem akarsz lemaradni a magyar vidék legfontosabb híreiről? Kövess minket Facebook-on is. Kattints ide a feliratkozáshoz!
  Megosztom

cukorbetegség

hellovidék

gyógynövények

bükki füvesember