Fogvacogtató hideg lesz ma éjszaka: akár -15 fok alá is mehet a hőmérséklet

Kedden még dermesztő fagyokkal indul a reggel, a derült, szélcsendes, hófödte tájakon -15 foknál is hidegebb lesz.
A déli országrészben délelőtt még többnyire napos idő várható, de fokozatosan ott is megnövekszik a rétegfelhőzet. A felhőzet némileg szakadozott lesz, így rövidebb napos időszakok északon is lehetnek. Délután főleg az északkeleti határ mentén fordulhat elő gyenge havazás.
A nyugati szél a főváros térségében megélénkülhet, másutt gyenge vagy mérsékelt marad a légmozgás. A csúcshőmérséklet általában 0 és +5 fok között várható, de az északkeleti harmadban több fokkal fagypont alatt maradhat a hőmérséklet. Késő este +1 és -7 fok között alakul a hőmérséklet - írta a Met.hu.
Szerdától a kemény éjszakai fagyok is szelídülnek
Legfeljebb a tartósabban derült, még havas tájakon közelíthetjük meg a -10 fokot. Napközben szerdán -1, +7, csütörtökön 1-9 fokra számíthatunk. A szél újra többfelé megélénkül, szerdán főként a középső és nyugati tájakon, csütörtökön pedig az ország északkeleti felén.
Címlapkép: Getty Images
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? IGEN, VAN! MEGÉRI VÁLTANI
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes szémlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)