
Különleges ragadozók bandáznak: még a református templom tetején is látták
A vándorsólymok északi elterjedésű, különleges példányai bukkantak fel a napokban a Körös-Maros Nemzeti Park Dévaványai-Ecsegi puszták részterületén.
A vándorsólymok északi elterjedésű, különleges példányai bukkantak fel a napokban a Körös-Maros Nemzeti Park Dévaványai-Ecsegi puszták részterületén.
A szakemberek egy éven át figyelik a berendezés hatékonyságát, és ha beválik, akkor országszerte használni fogják. Az együttműködés célja, hogy tovább csökkentsék az áramvezetékek miatt megsérülő madarak számát.
A jelenség hátterében a madárvonulás, illetve az Európa északi és középső régióiban tapasztalható enyhe, hómentes időjárás együttes hatása áll.
Új technikai megoldással védik a nagy testű madarakat mostantól Hortobágy település közelében.
A tizennyolc esztendős csóti fiú először csak néhány papagájt gondozott, majd az évek során fokozatosan átalakult, bővült az állomány.
A szaporodási és vegetációs időszakban végzett fa- és bokroskivágások súlyos természetvédelmi kockázatot jelentenek, valamint az állatvédelmi és az erdőtörvényt is sértik.
Az emberek társadalmi életének már-már alapvető részévé vált a madarak segítése: téli etetése, odúk kihelyezése. Sokan azonban nem tudják, hogy a nem megfelelő időpontban befejezett etetéssel rengeteget árthatunk az egyedeknek.
Az érdeklődők több tízezer madár beérkezését figyelhetik meg a Vadlúd Sokadalmon.
Mindenki úgy gondolja, hogy a madarakat azért etetjük, hogy ne vesszenek éhen a hidegebb hónapokon. A szakértő viszont egészen más véleménnyel van erről.
Június 19-én gazdálkodói bejelentés nyomán érkezett meg a Bükki Nemzeti Park igazgatóság természetvédelmi őre, Seres Nándor egy szerencsétlenül járt szalakótapár lakhelyéhez. Ekkor lett figyelmes a négy tojásra.
A HelloVidék most összegyűjtötte azokat a madarakat, melyek védettek hazánk területén, viszont rendszeresen látjuk őket a kertünkben. Lássuk, melyek ezek!
A szakemberek a vizes élőhelyeken gyakran találkoznak horgászhorogba akadt, zsinórba tekeredett vízimadarakkal. Ha nem tudják kiszabadítani magukat, ezek az állatok többnyire elpusztulnak.
Téli kertünk szárnyas vendégeinek városokban és vidéken egyaránt segíthetünk madáretető kihelyezésével, zsírban és tápanyagban gazdag eleség biztosításával. Mutatjuk, hogyan.
A gólyák után lassan a fecskék is hazatérnek afrikai útjukról. Vannak házak, ahol nem látják őket örömmel. A védett madárfaj fészkeinek leverése azonban komoly bírságot von maga után.
A betegség terjedése nyállal történik, amely miatt a madáritatók vize fertőződik. Ha csak egy beteg madár iszik a vízből, az összes többi is fertőződik.
Évről évre érkeznek tavaszi bejelentések olyan madarakról, amik épületek ablakában, autók visszapillantó tükrében akár napokon át saját tükörképüket támadják. Képesek a végletekig is "harcolni".
Az egyik legjobb megelőzés, módszer a környezetünkben kellemetlen vendégnek számító rágcsálókkal szemben, a természetes ellenségek segítése. Egy bagoly évente több mint ezer rágcsálót fogyaszt el: érdemes tehát együttműködni velük.
Hogyan etessük, védjük a madarakat télen? Izgalmas programokkal vár a kövér cinkék napján a Budakeszi Vadaspark.
A németországi madárállomány nagymértékű csökkenésétől tartanak kutatók egy felmérés alapján, amely kimutatta, hogy a Boden-tó térségében 30 év alatt 120 ezerrel visszaesett a költőpárok száma.
Sikeresek az odútelep programok a Parkerdőben. A különböző méretű és elhelyezésű odúk a bagolyfélék mellett az énekesmadaraknak, valamint a mókusoknak, peléknek, sőt, poszméheknek is otthont nyújtanak.