Hatalmas változás jöhet az élelmiszeriparban: most akkor tényleg rovarokat fogunk enni?
Az EU-ban négy rovarfaj került engedélyezésre: a közönséges lisztbogár lárvája, a keleti vándorsáska, a házi tücsök, valamint az alombogár lárvája.
Az EU-ban négy rovarfaj került engedélyezésre: a közönséges lisztbogár lárvája, a keleti vándorsáska, a házi tücsök, valamint az alombogár lárvája.
Február végéig érdemes elkészíteni és kihelyezni a méhecskehoteleket és darázsgarázsokat, amelyeket akár az erkélyre, ablakpárkányra is kihelyezhetünk.
Egy szakértő segítségével országszerte hét településen olyan rovarhoteleket alakítottak ki, amelyek specifikusan a beporzók számára kedvező környezetet biztosítanak.
Az éghajlatváltozásnak köszönhetően évről évre egyre nagyobb gondot okoznak a poloskák, akik a legkisebb résen keresztül is megtalálják az utat a lakásba. Hogyan készüljünk fel rájuk, mit tehetünk ellenük?
Elképesztő méretű, kilenc centiméteres sáskát találtak az Öreghegyen: szakértő árulta el a gigarovar fajtáját és azt, hogy a példány veszélyt jelenthet-e ránk.
A fenntartható fehérjefogyasztás kulcsát jelenthetik a jövőben a rovarfarmok: mit érdemes tudni a rovarfogyasztás élettani hatásairól, az ökológiai lábnyomunkról, a hatályos szabályokról?
Február végéig érdemes elkészíteni és kihelyezni a méhhoteleket, amelyekkel a lakosság is sokat tehet a beporzó rovarok védelméért - hívta fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
Rágcsálók, betegségek, rovarok, bogarak, időjárás és még sorolhatnánk. Utóbbira nem tudunk közvetlenül hatni, ám a gondozást és a kártevők távoltartását felturbózhatjuk. Méghozzá szappannal. Hogy hogyan? Most kiderül!
Az elmúlt évek hazai időjárása kedvezett a kullancsoknak, és ettől az emberek és a háziállatok is több csípést szenvedtek el – derül ki a több mint 3000 válaszadó 14 ezer csípésadatát összesítő felmérésből.
Egyelőre nincs okunk tartani ettől Nagy István agrárminiszter szerint, de tény, hogy az EU már zöld utat adott a lisztkukac élelmiszerként való feldolgozására. Magyarország az egyetlen tagállam, amelyik ellenezte a döntést.
Az év rovara kampány célja, hogy felhívja a társadalom figyelmét egy-egy rovarra, a rovarok védelmére és az élővilágban betöltött szerepükre.
Gondoljunk csak bele, amikor a szunnyadó rovarok belépnek ünnepi, meleg otthonunkba, arra ébrednek, hogy tavasz van!
A rovarfehérjék kiváló táplálkozási értéket képviselnek, és előállításuk alig terheli a környezetet. A rovarokból készült élelmiszerek gyártói azonban kontinensünkön az elfogadás terén még mindig kihívásokkal küzdenek.
Ősszel rengeteget segíthetünk a kertünknek annak érdekében, hogy megfelelően „kipihenhesse” a nyarat és felkészüljön a télre, valamint az új termőszezonra. Az őszi kertgondozás legalább annyira fontos, mint a nyári vagy a tavaszi.
Bár számos kémiai lehetőség létezik a rovarinvázió felszámolására, a vegyi anyagok nem kedveznek az egészségünknek, ezért érdemes természetes megoldásokkal kísérletezni. Most megmutatjuk, mivel érdemes próbálkozni!
Májustól számíthatunk a termetes tőrösdarazsak feltűnésére amint a kertek, parkok gyepén, egy korhadó fa közelében, a komposztnál keringenek, akár nagy tömegben is.
Éppen ezért érdemes szót ejteni arról, hogy kertünkben miképpen tudunk hozzájárulni a természetesen egyensúly megtartásához – mi járhat a rovarok kedvében? Például rovarhotel!
Tudtad, hogy mennyi mindenre használható a szódabikarbóna a kertben is? Most megmutatjuk a legjobb felhasználási módokat, legyen szó növényekről vagy éppen rovarok elriasztásáról.
Számos nyugat-európai nagyváros példáját követve idén tavasszal több nagyvárosunk is méhlegelők kialakításába fogott. A méhlegelő kifejezés afféle hívószó a laikusoknak, hiszen valójában a többi beporzó rovarnak van szüksége rájuk.
Melyek a legismertebb szobanövényeket károsító bogarak? Hogyan ismerhetjük fel, ha valamilyen kártevő már javában pusztítja virágunkat? Ennek jártunk most utána!