Hamis védettségi igazolványokkal üzleteltek: így úszták meg az oltást a páciensek

MTI   
  Megosztom
Hamis védettségi igazolványokkal üzleteltek: így úszták meg az oltást a páciensek

A Komárom-Esztergom Vármegyei Főügyészség bűnszövetségben, üzletszerűen elkövetett vesztegetés elfogadása és védettségi igazolással visszaélés miatt emelt vádat két ember ellen, akik 2021-ben hatvan hamis igazolvány kiállításában működtek közre és ezzel 1,2 millió forintra tettek szert.

A főügyészség az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményben tudatta, hogy az elsőrendű vádlott hatvan embernél úgy rögzítette a koronavírus elleni oltás felvételét, hogy a vakcinát számukra nem adta be, az érintettek így jogosulatlanul szereztek védettségi igazolványt. A pácienseket az ügy másik vádlottja közvetítette.

A főügyészség az ügyben eljáró Tatabányai Törvényszéknek azt indítványozta, hogy mindkét elkövetőre három-három év börtönbüntetést és közügyektől eltiltást szabjon ki, az elsőrendű vádlottat 300 ezer, a közvetítőt egymillió forint pénzbüntetésre ítélje, valamint mindkét vádlottal szemben vagyonelkobzást rendeljen el.

Címlapkép: Getty Images

JÓL JÖNNE 1 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 2,5 millió forintot igényelnél, 72 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 50 760 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 14,29 %), de nem sokkal marad el ettől az CIB Bank 50 948 forintos törlesztőt (THM 14,45%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

Nem akarsz lemaradni a magyar vidék legfontosabb híreiről? Kövess minket Facebook-on is. Kattints ide a feliratkozáshoz!
  Megosztom

komárom-esztergom

covid

oltásellenesség

gazdaság

csalás

bűncselekmény

tatabánya