Figyelem, újabb átverés terjed: leveleket küldenek csalók az MVM Next nevében
Már az gyanakvásra adhat okot, ha nem a megszokott időszakban érkezik a számlaértesítés.
Már az gyanakvásra adhat okot, ha nem a megszokott időszakban érkezik a számlaértesítés.
Javában tart a fűtési szezon, az interneten pedig sokan kínálják a portékájukat. Viszont nem árt résen lennünk, ugyanis gyakori, hogy megpróbálják átverni a vásárlókat, figyelmeztet a Nébih.
A 19 és 46 év közötti férfiak idén június és október között több esetben közreműködtek olyan csalássorozatban, amelyek során ismeretlenek magukat banki ügyintézőnek adták ki.
Az M1-es autópálya egyik pihenőjében fogtak el a zalai rendőrök koordinálásával három férfit és egy nőt, akik Zalaegerszegtől Békéscsabáig számos városban több millió forintot zsákmányoltak idős emberek kifosztásával.
Több mint négy és fél milliárd forint adót csalt el egy biztonsági őröket foglalkoztató, számlagyárat működtető bűnszervezet a Nyugat-Dunántúlon. A NAV pénzügyi nyomozói harminc embert fogtak el és hallgattak ki gyanúsítottként.
Csalók kínálnak hatósági áron Erdélyből származó tűzifát a tuzifanagyker.hu oldalon, az alacsony árért cserébe előre utalást kérnek a vásárlóktól, azonban az utalást követően senki nem vehette át a kifizetett árut.
Az energiaválság fennállása óta megnőtt a hiszékeny vásárlók átverésével próbálkozó csalók aránya. A hatóság szerint a trükkös hirdetések zöme a közösségi oldalakon jelenik meg.
Egy olvasó hívta fel a 24.hu figyelmét, hogy vélhetően csalóktól kapott levelet MVM Next Energiakereskedelmi Zrt. nevében. Az e-mailt a mvm5374next-online@pettrans.de címről adták fel.
A rendőrség közleményében hangsúlyozta, hogy minden esetben fontos, hogy ha hirdetőként ilyen linket kap, arra ne kattintson, védje saját adatait a bűnözőkkel szemben.
Ismét megjelent az a csalási forma, amikor telefonhívás alkalmával pénzintézetek alkalmazottjának, internetes áruház munkatársaként adják ki magukat az elkövetők, és miután hozzájutnak a sértett banki adataihoz megkárosítják őket.
Yettel feltöltőkártyás ügyfeleket célzó csaló weboldal bukkant fel az interneten, amelynek célja, hogy megszerezze az egyenlegfeltöltést kezdeményező ügyfelek bankkártya-adatait.
A közbeszerzési eljáráson győztessé nyilvánították a kiszemelt céget, amely ezt követően a piacinál lényegesen magasabb áron végezte el a munkálatokat és a megrendelések teljesítését.
Az elmúlt napokban a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) nevével és adataival visszaélő csalók emailben léptek kapcsolatba gyanútlan ügyfelekkel: lefoglalt élelmiszereket kínáltak eladásra, melyekről díjbekérőt is kiállítottak.
A hatóság mindenkit figyelmeztet: aki ezeket az interneten hirdetett, ám Magyarországon nem bevizsgált "gyógyszereket" beszedi, az egészségét kockáztatja. Legyünk körültekintőek, hiszen az orvosok nem reklámoznak gyógyszereket!
A tégla drágulása és beszerzési nehézségei miatt több cég átváltott szerelt technológiás épületek kivitelezésére, de megjelentek a szakemberek mellett a szerencsevadászok is a piacon.
A Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség vádat emelt egy az Egyesült Államokban elfogott férfi és 43 társa ellen, akiket azzal gyanúsítanak, hogy fiktív számlákkal 4,7 milliárd forint forgalmi adót csaltak el
A csalók módszeréhez tartozott, hogy a beszélgetés során a hívó fél átadta a telefont a társának, aki rendőrként, mentősként bemutatkozva megerősítette a bűntársa által elmondottakat.
Rendőrségi ajánlás készült a 2022. évi online népszámláláshoz, amit érdemes elolvasni, mielőtt nekiállunk a töltögetésnek. Ugyanis az online térben könnyen csalók áldozatává válhatunk!
Hamarosan beköszönt a fűtési szezon. A korábbi évekhez képest idén többen tervezik a szilárd tüzelésű berendezések üzembeállítását, amely miatt megnövekedett a kereslet a tűzifa, a fa- és papírbrikett, valamint a széntermékek iránt.
Kérjük, fogadják meg a Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési tanácsait a gondtalan nyári vakáció érdekében.