Rangos nemzetközi díjat söpört be ez a vidéki sajtműhely: vajon mi a titkuk?
Csaknem 90 magyar élelmiszert díjaztak idén a világ egyik legnagyobb és legszigorúbb gasztronómiai versenyén, a Great Taste Award-on.
Csaknem 90 magyar élelmiszert díjaztak idén a világ egyik legnagyobb és legszigorúbb gasztronómiai versenyén, a Great Taste Award-on.
Az Auchan Magyarország Kft. visszahívta a forgalomból az Auchan Prémium MMM! Cantal közepesen hosszú ideig érlelt sajtot, mert mikrobiológiailag nem megfelelő - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih).
Vajon, melyik lehet a legegészségesebb sajt? Ennek jártunk most utána.
Mondani is kár, kész horror az idei ünnepi bevásárlás. Megoldás lehet, hogy amit csak lehet, saját magunk készítünk házi finomságokat, például parenyicát. De hogyan álljunk neki? Segítünk!
Az Auchan visszahívta MORBIER PDO sajtját, mert abban Escherichia coli baktérium lehet jelen - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) pénteken.
Az Európai Bizottság nemrég újabb magyar terméket helyezett uniós oltalom alá, most a kiváló minőségű Lajta sajt kapott rangos elismerést. Ezzel 86-ra emelkedett az uniós oltalom alatt álló magyar földrajzi árujelzők száma.
Ősidők óta készítjük ezeket a különleges sajtokat: mutatjuk, melyik eredeti magyar sajtféle mire jó, hol keressük, hogyan fogyasszuk őket!
A Tej Terméktanács adatai szerint az Európai Unióban már hónapok óta csökken a vaj, a tejszín és a sajtok ára. A decemberi felvásárlási, 222 forintos átlagos tejár hamarosan akár 180 forintos is lehet.
Kész horror az idei ünnepi bevásárlás: tavaly óta több mint másfélszeresére nőtt csak a tejtermékek ára, tavasszal pedig újabb ársokkra készülhetünk. Megoldás az lehet, ha saját magunk készítünk házi finomságokat, például parenyicát.
A sajtárdrágulás persze nem csak a trappistát, de más termékeket is érint. Éppen ezért most annak jártunk utána, hogy készíthetjük el olcsóbban, otthon, saját magunk, kedvenc sajtunkat. Mutatjuk is a receptet hozzá.
Egyes termékek - főleg a tejek - egyik napról a másikra 150-200 forinttal drágultak bizonyos üzletekben.
Az elmúlt évek magas inflációja jelentős hatással volt a fogyasztói szokásokra; egyre többen választanak olcsóbb, sajátmárkás termékeket. Ti hogyan vagytok ezzel?
Nemzetközi elismerésben részesültek a hazai sajtkülönlegességek. A múlt évben Norvégiában megrendezett World Cheese Awards-on összesen 11 hazai sajt ért el dobogós helyezést.
A METRO Kereskedelmi Kft. visszahívta a Morbier A.O.P elnevezésű sajtot, mert abban Escherichia coli baktérium lehet – közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) pénteken.
Újabb magyar sajt kapott nemrég rangos elismerést, ezúttal a kiváló minőségű Lajta sajt került uniós oltalom alá. A témában a Tej Szakmaközi Szervezet és Terméktanács ügyvezető igazgatójával, Harcz Zoltánnal beszélgettünk.
Immár 33 magyar élelmiszer, 38 bor és 15 pálinka elnevezése vált védetté az EU területén, sokan közülük a szívünkhöz közel álló hungarikumok.
Új erőre kapott a tejipari import, az elmúlt nyolc hónapban jelentős mennyiségű félkemény sajt és UHT tej érkezett az országba, a piacon újra megjelenő olcsó külföldi tej és sajt rontja a magyar termelők helyzetét.
Kész horror lassan minden bevásárlás! A tavalyi év végén az előző év azonos hónapjához képest csak a tehéntúró ára 81%-kal nőtt, és akkor hol van a többi élelmiszer?! Már csak ezért is érdemes otthon próbálkozni az előállításával. De hogyan álljunk neki?
Több mint másfélszeresére nőtt a tejtermékek ára, tavasszal újabb ársokkra készülhetnek a vásárlók - közölte az RTL. Az elmúlt egy évben csak a trappista sajt értékesítési ára például 91 százalékkal emelkedett.
Miért drágult egy év alatt két-háromszorosára a trappista sajt, a magyarok egyik alapélelmiszere. Mit tehet az, aki az áremelkedések ellenére se mondana le a sajtokról? Most kiderül.