
Lángra kapott a bozót és a napraforgótábla: nagy erőkkel vonult ki a tűzoltóság
Kigyulladt az avar és a bozótos Újszász külterületén szombaton késő délután, a mintegy kétszáz hektáron terjedő tüzet éjszakára oltották el a tűzoltók.
Kigyulladt az avar és a bozótos Újszász külterületén szombaton késő délután, a mintegy kétszáz hektáron terjedő tüzet éjszakára oltották el a tűzoltók.
Már az első sírok kibontása után megállapítható, hogy a közép-avar kor egy jelentős közösségének emlékeivel dolgozhatnak a Laczkó Dezső Múzeum régészei, restaurátorai.
Azt a rendelkezést, ami alapján az önkormányzatok rendeletben szabályozhatják az avar és a kerti hulladék égetését, 2021 január elsejétől törlik el, így a rá vonatkozó tilalom egész Magyarországon általános lesz. De mit tehetünk helyette?
Ne vasvillával, hanem a szerszám nyelével, fentről lefelé haladva forgassuk át a halmot, az alapi részen pedig még óvatosabban, akár kesztyűs kézzel dolgozva, így győződve meg arról, hogy nincs-e alatta sün, tanácsolják.
Tíz, illetve húszezer forintról indul a bírság, de akár a többmilliós összeget is elérheti!
Levélhulláskor számos kérdés felmerülhet a kerttulajdonosok körében, a diófa levelei pedig mondhatni, hogy örök vitákat szülnek. Egyesek úgy tartják, hogy a diófalevelek komposztálhatók, azonban van az ellentábor, akik szerint ez vétek.
Sajnos a lehullott levelekre máig szemétként tekint a kerttulajdonosok jó része, holott számos módon lehet hasznosítani őket, többek között mulcsként, komposztként vagy gyeptrágyaként. Mutatjuk, mit tegyél velük!
Tavasszal rengetegen munkálkodnak a kertben, sokak óvatlansága miatt azonban a szabadtéri tüzek száma is jócskán megugrik ekkortájt. Az égetés ráadásul a levegőt is szennyezi, ami a koronavírus-járvány idején különösen nem hiányzik.
Figyelemfelhívó kampányt indított a sünök védelme érdekében, többek között az őszi avarégetéssel kapcsolatban a Fővárosi Állat- és Növénykert.