
Mindent hitelből oldanak meg a magyarok? Erre vesznek fel legtöbben pénzt
Továbbra is sokan hitelből finanszírozzák a céljaikat és ehhez más pénzintézettől is készek hitelt felvenni, mint a számlavezető bankjuk.
Továbbra is sokan hitelből finanszírozzák a céljaikat és ehhez más pénzintézettől is készek hitelt felvenni, mint a számlavezető bankjuk.
Az EU-n belül a 27 tagállamból 17-ben alacsonyabb a vásárlóerő-alapú GDP az átlagnál. Az utolsó Bulgária, Románia viszont a 22. helyet foglalja el, és csak Portugália választja el Magyarországtól, ugyanis hazánk a 20. helyen áll.
Megvizsgáltuk a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adatai alapján, hogyan alakult Somogy megye gazdasága, turizmusa, illetve a munkaerőpiaca az elmúlt évben
Január elején jelentette be két nagy kereskedelmi lánc is az idei béremelések mértékét, és ha minden igaz, már küszöbön a megegyezés több bolthálózatnál is. Az óriási munkaerőhiány miatt a nagy láncoknak béreket kell emelniük.
Most kiderül, mennyivel van jobb helyzetben egy pályakezdő, aki a garantált bérminimumot kapja kézhez minden hónapban, egy átlagosan kereső családanya, vagy egy átlagos juttatásban részesülő nyugdíjas, ha a havi bevásárlásról van szó.
Nem csak a foglalkoztatásban és a munkanélküliségben, hanem a keresetek alakulásában is komoly különbségeket láthatunk. Nem hiszed el, mekkora a szakadék Magyarországon!
A HelloVidék idén is górcső alá veszi a magyar megyéket: sorozatunkban annak járunk utána, milyen fontosabb gazdasági, turisztikai változások történtek az elmúlt időszakban. Ezúttal Hajdú-Bihar megye kerül terítékre.
A GKI Gazdaságkutató Zrt. és a KSH adatait alapul véve mutatjuk, melyik az a magyar vidék, ahol a legjobban megfizetik a dolgozókat, és melyik az a megye, ahol a legkevesebbet keresnek az emberek.
Az elérhető fizetések is folyamatosan emelkednek: egy kasszás ma már közel bruttó 400 ezer forintot is hazavihet - persze érdemes olykor a számok mögé nézni!
Már az első héten a húszezret közelítette a Nyári diákmunka program támogatásával munkába állt nappali tagozatos diákok száma, a kormány az eredetileg 3 milliárd forintos keretet további 400 millió forinttal megemelte.
2019 januárjában 10,6%-kal, 343,5 ezer forintra nőttek az átlagos bruttó bérek. A versenyszféra alkalmazotti létszáma továbbra is dinamikusan, 2,5%-kal emelkedett.