Gigaberuházást jelentettek be: két világcég épít közösen gyárat a vidéki városban

MTI   
  Megosztom
Gigaberuházást jelentettek be: két világcég épít közösen gyárat a vidéki városban

Közösen épít üveggyapot gyárat Szerencsen a Masterplast és a Selena. A beruházás befejezését követően a közös vállalat irányításához kapcsolódó menedzsment jogokat a Masterplast gyakorolja majd, így a cég teljesítményét a vállalat konszolidált eredményeibe számítják be.


 

A lengyel Selena Group 50 százalékos részesedést szerez a szerencsi üveggyapot-gyártási projektben, az ásványi alapú hőszigetelőanyag gyártóüzem létesítését a Masterplast a Pimco Kft. felvásárlásával már korábban megkezdte.

Az építőanyagokat gyártó Masterplast csütörtöki tájékoztatása szerint a gyártásfejlesztési projektcégben a Selena 10 millió eurós tőkeemelést hajt végre.

A Pimco Kft. Szerencsen egy 4,3 hektáros, gyárépítésre előkészített iparterülettel, 5,645 milliárd forint összegű vissza nem térítendő HIPA támogatással, valamint egy előrehaladott előkészítettségű beruházási projekttel rendelkezik. A projektcég a szükséges építési és környezetvédelmi engedélyek birtokában van, valamint a gyártástechnológia beszállítóit is kiválasztották már - ismertette a Masterplast.

A 11 500 négyzetméter nagyságú új üzem - 47,5 millió eurós beruházással - évente mintegy 19 ezer tonna üveggyapot hőszigetelőanyag gyártására lesz képes, és a tervek szerint 2025 első félévében megkezdi az üzemszerű termelést.

A beruházás befejezését követően a közös vállalat irányításához kapcsolódó menedzsment jogokat a Masterplast gyakorolja majd, így a cég teljesítményét a vállalat konszolidált eredményeibe számítják be.

A közleményben kiemelték: az ásványi alapú hőszigetelőanyagok családjába tartozó üveggyapot az épületenergetikai hatékonyságnövelés terén az új építési és a korszerűsítési munkáknál is jól használható. Az ásványi hőszigetelő anyagok piaca az épületek energiafogyasztásához kapcsolódó elvárások növekedésével együtt bővül, a korábbi években áruhiány és lassabb teljesítés jellemezte az ellátási láncok működését.

A termék egyik fő alapanyaga a hulladék üveg, amelyet a gyártás során újrahasznosítanak a körforgásos gazdálkodás elvei szerint. Az üzem környezetbarát, modern elektromos kemencéjű gyártástechnológiával lesz felszerelve, amelynek áramellátását részben megújuló energiaforrás biztosítja.

Az 1997-ben alapított Masterplastnak 10 országban van leányvállalata. A vállalat 2021-ben 191,5 millió euró, 2022-ben csaknem 201,8 millió euró (74 milliárd forint) árbevételt ért el, az adózott eredménye a 2021. évi 16 millió euróról 2022-ben 15,7 millió euróra (5,8 milliárd forint) csökkent.

A Masterplast Nyrt. részvényeivel a BÉT prémium kategóriában kereskednek, a papír árfolyama szerdán 2475 forinton zárt, egy éven belül 2250 és 4440 forint között változott.

Címlapkép: Getty Images

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

Nem akarsz lemaradni a magyar vidék legfontosabb híreiről? Kövess minket Facebook-on is. Kattints ide a feliratkozáshoz!
  Megosztom

hellovidék

gyár

gyárépítés