Nem is gondolnád, milyen kincseket rejt a vidék: odavannak ezekért a helyekért a magyarok
A cseppkőbarlangok nemcsak természeti kincseink, hanem jelentős turisztikai vonzerővel is bírnak.
A cseppkőbarlangok nemcsak természeti kincseink, hanem jelentős turisztikai vonzerővel is bírnak.
Súlyos balesetet szenvedett egy 33 éves siklóernyős a Gerecsében, amikor szerda délután sziklafalnak csapódott – derült ki a Magyar Barlangi Mentőszolgálat hivatalos Facebook-közleményéből.
A Mecsek egyik legjelentősebb denevér telelőhelyén, a fokozottan védett Mánfai Kőlyuk-barlangban évtizedek óta nem látott számú, összesen mintegy 175 példányos kolóniáját találták meg.
A fiút tűzoltók hozták fel a barlangból, hordágyon vitték az útra, ahol átadták a mentőknek. Az MTI úgy tudja, hogy a fiú mindkét lábán nyílt lábszártörést szenvedett.
A barlangokba természetesen nem csak egészségügyi okokból, hanem megkapó szépségük miatt is érdemes ellátogatni! Éppen ezért, cikkünkben annak jártunk most utána, hogy mikor és mennyiért látogathatjuk meg a magyarországi gyógybarlangokat.
Elhunyt a jósvafői Kossuth-barlangban eltűnt barlangi búvár, a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság Búvárszolgálatának tagja, akit a szabadidejében végrehajtott tervezett feltáró merülés alatt ért baleset.
Nemrég zárult le a barlang gyógyturisztikai fejlesztését célzó projekt, így a jövőben a légúti és allergiás betegségben szenvedők tüneteinek enyhítésére is lehet használni, a levegő nagyfokú tisztaságának és a barlangi klímának köszönhetően.
Cikkünkben azt szedtük össze, hogy milyen újításokat hoztak tető alá az elmúlt időszakban a nemzeti parkok a barlangrendszereket illetően, és azt is, hogy miért fontosak ezek nemcsak turisztikai, hanem természetvédelmi szempontok miatt is.
A barlangok többsége kényelmesen, egy városi sétához hasonlóan bejárható, de több helyen overallos túra keretében is felfedezhetik a föld alatti világot a vállalkozó kedvű látogatók.
Március a barlangok hónapja, ezért most azt szedtük össze, milyen újítások valósultak meg az elmúlt években a nemzeti parkokban, és azt is, hogy miért voltak ezek fontosak nemcsak turisztikai, hanem természetvédelmi szempontok miatt is.
A Tapolcai-tavasbarlang Magyarország egyik leglátogatottabb természeti látványossága, mely évente több mint százötvenezer turistát vonz.a környezetet.
A katasztrófavédelem honlapja szerint a mintegy nyolcszáz négyzetméteres épület tetőszerkezete teljes terjedelmében égett.
Tizenhárom már meghirdetett programmal várja a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság a kalandvágyókat, a Bükk szerelmeseit, túrakedvelőket, kirándulókat a Barlangok Hónapja kapcsán.
Hazánk első élettelen természeti értékek védelmében létrejött nemzeti parkja augusztusban is várja az aktív kikapcsolódásra vágyó látogatóit.
Felszínre hozták a jósvafői Kossuth-barlangban elhunyt búvár holttestét. A Terrorelhárítási Központ (TEK) azt közölte, hogy a balesetet szenvedett búvár megtalálásáért folyó művelet vasárnap rendkívüli esemény nélkül befejeződött.
Bővült a Mátraverebély-Szentkút nemzeti kegyhely földtudományi értéktára: a bazilikától mintegy 500 méterre eddig még nem ismert barlangot fedeztek fel a Novohrad-Nógrád Geopark geológusai.
Ha esős, kevésbé napos túrázós időnk van, akkor sem érdemes a bakancsokat a sarokba dobni: irány a föld alatti világ! Hazánkban ugyanis számos gyönyörű barlang már szabadon látogatható!
Több barlangot újítottak meg a Budai-hegységben, a Pilisben és a Börzsönyben. A Duna-Ipoly Nemzeti Park igazgatósága összesen 211,9 millió forint európai uniós támogatás segítségével valósította meg a projektet.
Eddig ismeretlen járatokat tártak fel a kutatók a Csobánka melletti Dinó-rejtek nevű barlangban. Az új szakasz alja mélyebben van, mint a Pilisvörösvári horgásztó, de a karsztvízszintet még mindig nem érte el.
A ma nyilvántartott 4150 barlangból közel 40 nemcsak a barlangászok és kutatók, hanem a nagyközönség előtt is nyitva áll. Most a kiépített, kényelmesen bejárhatóakon kívül a kalandturisztikai barlangokat is meg lehet ismerni tíz nemzeti parkunkban.