
Így szabta át az igényeket a koronavírus: konditerem, okosotthon, erre bukik a legtöbb lakásvásárló
Hogy miként változott meg a lakásvásárlók igénye, milyen típusú ingatlan iránt nőtt meg a kereslet? Szakértőkkel jártuk körbe a jelenlegi helyzetet.
Hogy miként változott meg a lakásvásárlók igénye, milyen típusú ingatlan iránt nőtt meg a kereslet? Szakértőkkel jártuk körbe a jelenlegi helyzetet.
A szakemberek szerint az elmúlt 2-3 év igazi „esküvőboom”-nak számított, mivel a házasságkötések száma drasztikusan megemelkedett. A HelloVidék most annak járt utána, hogy mely megyékben ugrott meg leginkább a házasságkötések száma.
Szakértők szerint 2021-ben várhatóan a babváró és a csok támogatások mellett újonnan meghirdettet lakásfelújítási támogatás is rendkívül népszerű lesz.
A rendelkezésre álló adatok és a kistelepülések visszajelzései azt mutatják, hogy az ötezer lélekszám alatti települések komoly fejlődésnek indultak a Magyar falu program 2019-es kezdete óta, a program legfontosabb céljával összhangban jellemzően megállt az elvándorlás és a népességfogyás a falvakban
Az aloldal elindulása óta rengetegen böngésztek az összegyűjtött információk között, most pedig a látogatottsági statisztikák alapján megnéztük, hogy mely megyékben és településeken volt a legnagyobb érdeklődés a falusi csok iránt 2020-ban.
A bankszektor szereplőit kérdeztük arról, mit tapasztaltak a falusi csokkal kapcsolatban, az elmúlt egy évre visszatekintve.
Rendkívül népszerű a falusi csok, egyre többen élnek a támogatási lehetőséggel: május végéig 10 229 család nyújtott be támogatási kérelmet több mint 54 milliárd forint értékben.
Leginkább Északkelet-Magyarországon élénk az érdeklődés, a népszerű megyék között van Szabolcs-Szatmár-Bereg, Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves, Hajdú-Bihar, de Bács-Kiskun és Békés is.
Kiderült, hol igényelték a legtöbben a falusi CSOK-ot.
Idén is rengeteg izgalmas vagy épp megosztó dolog történt a magyar vidéken. Lássuk, melyek voltak olvasóink számára a legérdekesebb cikkek a HelloVidék oldalán.
A mostani bővítésnek köszönhetően már 2678 településen érhető el a támogatás. A HelloVidék adatbázisában számos hasznos információ is olvasható az érintett településekről.
Magyarországon megközelítőleg 2900 olyan, ötezer főnél kevesebb lélekszámú kistelepülés található, amely a Magyar Falu Programba sorolható. Ezek zöme, nagyjából 2500 település nagyon nagy arányban veszített a népességéből az elmúlt évtizedekben.
A polgármesterek abban bíznak, hogy így nagyobb eséllyel tudják megtartani a falvaikban a fiatalokat, sőt újabb családokat tudnak majd magukhoz vonzani.
Módosul azoknak a településeknek a listája, amelyeken igényelhető a falusi csok. A friss listában 2679 település szerepel, bő kétszázzal több, mint a régi összeállításban!
Lássuk, hány elhagyatott falucskában és hol kezdhet új életet a világtól elzárkózni vagy csupán csak gazdálkodni vágyó magyar.
Arra voltunk kíváncsiak, hogy mely megyékben volt a legnépszerűbb a támogatás, milyen értékben igényelték ezt a családok és lényegében: hogy változtatta meg a falusi csok egy éven belül a magyar lakáspiacot.
Megnéztük, hogy mely megyékben és településeken volt a legnagyobb érdeklődés a falusi csok iránt 2020 első felében.
A HelloVidék kíváncsi volt a CSOK-kal kapcsolatos változásokra és különbségekre, ezért megkerestük a Takarékbanknál Kun Ildikó értékesítési menedzsert, hogy válaszoljon pár kérdésünkre.
Nem feltétlenül a kormány tervei szerint alakul a falusi CSOK felhasználása: szigorú ellenőrzések következhetnek.
Egész évben követtük, hogy alakul az érdeklődés a falusi csok iránt, éppen ezért most összegeztük tapasztalatainkat az elmúlt évről. Ennek alapján annak jártunk utána, hogy mely megyék és települések iránt volt a legnagyobb érdeklődés a falusi csok szempontjából 2019-ben.