Gyűlnek a viharfellegek: egyre nagyobb bajban vannak a tojástermelők?
Egyes szakemberek szerint indokolt lenne az áremelés az élelmiszeriparban.
Egyes szakemberek szerint indokolt lenne az áremelés az élelmiszeriparban.
Egyes termékek - főleg a tejek - egyik napról a másikra 150-200 forinttal drágultak bizonyos üzletekben.
Ha utánaszámolsz, töredék áron, akár már 200 Ft-ból is kihozhatsz egy üveg növényi tejet. Hozzuk is a legfinomabb recepteket!
A tej és tejtermékek fogyasztása az infláció okán tavaly rendkívüli módon visszaesett. Idén ugyan látunk már egy-egy apró pozitív elmozdulást, de nagyon mélyről kell visszakapaszkodni.
Az egészség megőrzéséhez az egészséges táplálkozáson keresztül vezet az út, ezért az Agrárminisztérium továbbra is minden eszközzel támogatja a tejfogyasztás népszerűsítését.
A tejnek kiemelkedő szerepe van a kiegyensúlyozott táplálkozásban. A tej és a tejtermékek olyan alapvető mikrotápanyagokat tartalmaznak, amelyek hozzájárulnak az emberi szervezet egészséges működéséhez.
Bár Magyarországon az elmúlt években folyamatosan emelkedett a tej és a tejtermékek átlagfogyasztása, és 2021-ben a lakosság éves szinten csaknem 60 liter tejet, és több mint 20 kilogramm tejterméket fogyasztott el fejenként.
De miért kerülnek ennyibe és miért nem terjedtek még el Európában ezek a termékek? Most kiderül!
A piliscsabai Aldiban vásárolt 1,5 százalékos tejtől több vásárló is rosszul érezte magát. Volt, akinél kis mennyiség elfogyasztása után is maró érzés jelentkezett a nyelvnél, a nyelőcsőben, és volt, aki tartós hasfájást is tapasztalt.
A fehérjekeverék kifejlesztése részben megoldást jelentene a globális problémát okozó megnövekedett fehérjeszükségletre azáltal, hogy a keverék jelentős mennyiségű és magas minőségű tejfehérjét tartalmaz.
A tejtermelő gazdaságok jövedelmezésének optimalizálását segítő szimulációs modellt készítettek a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) agrártudományi és informatikai kutatói.
Az elmúlt évek nehezek voltak a magyar tejágazat számára, egyik válságból a másikba esett át a szektor, amelyek mostanra felemésztették a tejfeldolgozók tartalékait, nehéz forrásokat mozgósítani.
Nap mint nap fogyasztjuk őket reggelire, uzsonnára, mégsem tudjuk, hogyan készülnek: íme a házi kefir és a házi joghurt filléres receptjei, egyszerűbbek, mit gondolnád!
Nyugodt lehet a hazai tejtermelésnek az idei év, diadalmenetre azonban idén sem lehet számítani, legfeljebb egyfajta egyensúly kialakulására. A felvásárlási árak lementek arra a szintre, amely már nem hoz nyereséget a termelőknek.
Mondani is kár, kész horror az idei ünnepi bevásárlás. Megoldás lehet, hogy amit csak lehet, saját magunk készítünk házi finomságokat, például parenyicát. De hogyan álljunk neki? Segítünk!
Új erőre kapott a tejipari import, az elmúlt nyolc hónapban jelentős mennyiségű félkemény sajt és UHT tej érkezett az országba, a piacon újra megjelenő olcsó külföldi tej és sajt rontja a magyar termelők helyzetét.
Döcög az iskolatej program, de legalább van – nagyjából így lehet összefoglalni az Agrárszektor által megkérdezett tejágazati szereplők véleményét, akik mindegyike hangsúlyozta: fontos és hosszútávon is jelentős kezdeményezésről van szó.
Mit tapasztalhatunk a boltokban? Mennyibe kerül most a tej a nagyobb áruházakban? Ennek jártunk utána.
Az AKI PÁIR adatai szerint Magyarországon a nyerstej országos termelői átlagára 161,96 forint/ kilogramm volt 2023 júniusában, vagyis a májusihoz képest 6 százalékkal mérséklődött, és 1 százalékkal meghaladta az előző év azonos hónapjának átlagárát.
Áprilisban az egy évvel korábbi szinthez képest vajból például 15 százalékkal, tejfölből 28 százalékkal, túróból 30 százalékkal kevesebbet adtak el a belföldi piacon a gyártók.