Csak óvatosan a kirándulással: medvét láttak Nógrádban
Medveveszélyre figyelmeztetik a Mihálygerge közelében élőket. A közösségi oldal bejegyzése szerint a Komravölgyi víztározó közelében fotóztak kedd délután medvenyomot.
Medveveszélyre figyelmeztetik a Mihálygerge közelében élőket. A közösségi oldal bejegyzése szerint a Komravölgyi víztározó közelében fotóztak kedd délután medvenyomot.
Az érintett terület néhány száz méterre található Miskolc központjától, illetve az Avasi kilátótól.
Egy Facebookra feltöltött videó szerint Cered község határában egy anyamedvét láttak az út mellett sétálni két medveboccsal.
Többször is felbukkant Salgótarján közelében egy nagymacska, ami egészen biztos, hogy párduc, leopárd vagy puma lehet...
Barnamedve kóborolhat a Gödöllő – távolabbi és közelebbi – erdeiben, közölte hétvégén Gödöllő önkormányzata a Facebookon.
Medvét videóztak Pest megyében, Aszód határában hétfőn, az állat jelenlétét a város mezőőre is megerősítette. Figyelmeztetett, hogy a térségben ajánlatos az utakon maradni, és célszerű elkerülni a bozótosokat, erdőfoltokat.
Túrázók az ostorosi tó melletti erdős részen látták a hatalmas állatra emlékeztető nyomokat.
A vasárnapi támadásban megsebesült a lábán egy kutyával túrázó középkorú házaspár férfi tagja, aki aztán feleségével együtt egy közeli kunyhóba tudott menekülni a medve elől, és hívta a rendőrséget.
Meglepő lehet, de nagyragadozók is élnek körülöttünk. A WWF adatai szerint hazánkban jelenleg nagyjából negyven-hetven farkas élhet, ezek jelentős része az Északi-középhegységben. Barnamedvéből is megfigyelhetünk körülbelül öt-tíz egyedet...
Tavaly októberben a barnamedvék visszaköltöztek Magyarországra. Egyik példányuk már át is telelt nálunk, a Bükkben élő Mihály nevet is kapta, de nálunk él a Gellértre keresztelt egyed is.
Medvétől rettegnek az emberek Miskolcon. A fenevadat az Avason, a Horváth-tetői játszótér környéki erdősávban látták.
Gombászó férfira támadt egy medve az erdélyi Hargita megyében, Csatószeg település közelében, az áldozat több sérüléssel került kórházba, állapota stabil.
Medvetámadásban életét vesztette egy fiatal nő a romániai Bucsecs-hegységben kedden.
Már jó ideje egyre több helyen bukkannak fel medvék Magyarországon. Idehaza főképp az Északi-Középhegységben, és a gödöllői dombság területén találkozhatunk leginkább medvével.
Ismét meghonosodtak a barnamedvék Magyarországon, így nem meglepő a barnamedve és hasonló más fajok jelenléte Aszód, illetve a Duna árterének térségében, ahol az elmúlt két-három évben többször is láttak medvét.
Nem biztos, hogy csak egy medve van a környéken, hiszen a képeken nem tökéletesen kivehető a színük, még az is lehet, hogy több állat is jár a területen.
Az állatkerti gondozói tapasztalatot szerzett férfi ismert volt arról, hogy be tud szerezni külföldről Magyarországon különlegesnek számító állatokat, például kapibarát vagy vízidisznót is.
A hivatal szerint a medvét minden bizonnyal a melegebb időjárás és az azt megelőző esőzés ébresztette fel téli álmából. A területet átfésülik a medve után kutatva.
Újabb medvét fotózott le a vadkamera Nógrád vármegyében, az állat Cered határában bandukolt, amikor lencsevégre kapták. Az utóbbi időszakban a Bükk-hegységben is egyre gyakrabban jelen a nagyvadak.
A nagyvadat a Kájoni János Szakközépiskola udvarán vették észre, ahonnan a közeli Venczel József Szakközépiskolához vezetett az útja. A helyszínre érkező bizottság döntésére a vadat kilőtte az önkormányzattal szerződésben álló vadásztársaság vadásza.